Baldur’s Gate 3’ün Yeni Fragmanı Yayınlandı

Larian Studios‘un üzerinde çalıştığı, aksiyon – rol yapma oyunu olan Baldur’s Gate serisinin yeni oyunu Baldur’s Gate 3 için yeni bir fragman ve yeni bilgilerin geleceği tarih geliştirici ekip tarafından yayınlandı.

Baldur's Gate 3'ün Yeni Fragmanı Yayınlandı
Baldur’s Gate 3’ün Yeni Fragmanı

Larian Studios’un resmi Twitter hesabından yayınladığı bilgilere göre, Baldur’s Gate 3 ile ilgili daha çok bilgiyi firma, 6 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan Guerrilla Collective dijital oyun festivalinde oyuncular ile paylaşacak. Bu konu ile ilgili attığı tweette Larian Studios, “Biliyoruz, hepiniz uzun zamandır bekliyorsunuz, bu yüzden hep beraber yeni hikâyeler yaratmaya hazır olun. Baldur’s Gate 3 hakkında daha çok bilgi, 6 Haziran tarihinde başlayacak olan Guerrila Collective ile birlikte Haziran ayı boyunca sizlere ulaşacak.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Baldur’s Gate 3’ün yeni yayınlanan fragmanı:

Baldur’s Gate 3, Divinity 4.0 oyun motorunu kullanacak. Larian Studios’un en büyük macera oyunu olacak bu oyunda oyuncular, Zindanlar & Ejderhalar dünyasının unutulmuş diyarlarında uzun bir yolculuğa çıkıyor olacak. Ayrıca oyuncular Baldur’s Gate 3 ile birlikte, birçok orijinal Zindanlar & Ejderhalar karakter ırklarını ve sınıflarını Baldur’s Gate 3’ün yeni dünyasında oynayabilecek. Bu bilgilerin dışında, oyuncuların bu unutulmuş diyarlardaki yolculukları sırasında birçok yeni maceraya katılabilecek, yağmalar yapabilecek ve hatta diğer karakterler ile aşk bile yaşayabilecek.