Minecraft Dungeons Ön Siparişe Açıldı

Mojang‘in Minecraft‘ı izometrik dünyaya taşıyacağı Minecraft Dungeons, bugün nihayet ön siparişe açıldı.

Yıllardır popülerliğini ve kitlesini kaybetmeyen Minecraft, son aylarda özellikle yeni bir projesi konusunda fazlasıyla merak uyandırdı. Bahsettiğimiz proje elbette Mojang’in Minecraft’ı izometrik bir dünyaya ve bambaşka bir atmosfere taşıyacağı Minecraft Dungeons’ın kendisiydi.

Bundan yaklaşık 6 ay önce Mojang, düzenlediği MineCon 2019 etkinliğinde Minecraft Dungeons’tan ilk kez bir oynanış videosu paylaşmıştı. Oyunu gören birçok Minecraft hayranı ve oyun tutkunu, oyundaki atmosferi, temayı ve oynanış ögelerini fazlasıyla beğenmişti.

Minecraft Dungeons resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımla birlikte Minecraft Dungeons’ın ön siparişe açıldığı duyuruldu. Bu durum oyuncuları her ne kadar sevindirmiş olsa da videoda ayrıca bir üzücü detay yer alıyordu. Minecraft Dungeons’ın çıkış tarihi ertelendi.

Normal şartlarda nisan ayında çıkması beklenen Minecraft Dungeons, resmi paylaşıma göre 26 Mayıs 2020 gününde çıkış yapacak.

Minecraft Dungeons’ın Hero Edition versiyonunu satın alan oyuncular, bir adet Hero Cape’e ve iki adet oyuncu skin’ine sahip olacaklar. Oyunun Standart Edition’ı 56,25 TL fiyat etiketine sahipken Hero Edition, 85 TL fiyat etiketiyle satın alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir