Ratchet & Clank Ücretsiz Oldu

Sony tarafından yapılan açıklamalara göre 2016 yılında piyasaya sürülen “Ratchet & Clank” isimli oyun, kampanya kapsamındaki ilk ücretsiz yapım olacak.

Ratchet & Clank Ücretsiz Oldu
Ratchet & Clank Resimi

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarda yeni bir ücretsiz oyun kampanyası düzenleyeceğinden bahsetmişti. Şirketin koronavirüs pandemisi nedeniyle başlattığı bu kampanya, “Play at Home” olarak isimlendiriyor ve oyunseverlerin beğenebilecekleri bazı oyunların ücretsiz olarak sunulup, sonsuza dek erişim imkanı verilmesini kapsıyordu. İşte şimdi, bu kampanyanın ilk ücretsiz oyunu açıklandı.

Insomniac Games tarafından geliştirilen Ratchet & Clank, 1 Nisan 2021’e kadar ücretsiz olarak alınabilecek. Bu süreç içerisinde oyunu kütüphanesine ekleyen oyuncular, oyuna sonsuza dek sahip olacaklar. Ayrıca bu kampanyadan yararlanmak için PlayStation Plus ya da PlayStation Now hesabı bulunması da gerekmiyor. Yani hiçbir ücret ödemesi yapmadan açtığınız bir PlayStation Network hesabı, Ratchet & Clank’a ücretsiz olarak sahip olmanız için yeterli.

Ratchet & Clank Fragmanı