Nemesis Distress, PC İçin Duyuruldu

Ovid Works ve Awaken Realms Digital isimli iki video oyun firması, Nemesis isimli kutu oyununu bilgisayara adapte ettikleri yeni bir birinci şahıs nişancı oyunu Nemesis:Distress‘i duyurdu.

Nemesis Distress, PC İçin Duyuruldu
Nemesis Distress

Oyunun Steam sayfasında yer alan bilgilere göre oyuncular, ekipleriyle ortalama 40 dakikalık bölümlerde, verilen görevleri hayatta kalarak tamamlamaya çalışacak. Steam sayfasında oyunun teknik özellikleri ve hikâyesiyle ilgili yapılan diğer açıklamalarsa şu şekilde:

“Uzun süredir uyuduğunuz uykudan uyandığınız anda çalan tiz alarm sesiyle bir şeylerin ters gittiğini anlayacaksınız. Hâlâ uyku sersemliğinizi yenmeye çalıştığınız sırada, yan modüllerden gelen cam kırılma sesleriyle kendinize geleceksiniz. Arkadaşlarınızın uykuya yattığı diğer modülleri incelediğinizde bir arkadaşınızın içinden uzaylı bir organizmanın çıktığını ve artık hayatta olmadığını fark edeceksiniz fakat neyse ki diğer arkadaşlarınız hayatta olacak. Hayatta olan arkadaşlarınızla uzay gemisini dolaşmaya başladığınızda gemide birçok hasarın meydana geldiğini ve tayfanın geri kalanın ortadan kaybolduğunu keşfedeceksiniz. Boş koridorlarda duyduğunuz sesler size gemide yalnız olmadığınızı hatırlatacak.”

“Çok oyuncu tabanlı olan Nemesis: Distress, ekibinizle hayatta kalmaya çalışacağınız 40 dakikalık bölümleriyle, birincil şahıs nişancı özelliklerini ve korku ögelerini içinde barındıran bir oyun olacak. Oyuncular olarak birbirinden farklı özellikleri olan birçok karakter sınıfı arasında seçim yapabileceksiniz ve ayrıca bölümü kazanmanız için yapmanız gereken ‘gizli görevi’ de yine siz seçebileceksiniz. Bu görevler arasında; uzaylı yuvasını yok etmek, gemiyi güvenli bir şekilde Mars’a ulaştırmak ve hatta ekip arkadaşlarınızı öldürmeniz gereken gizli görevler yer alacak.”