Xiaomi, Fast LCD Monitor’ü Duyurdu

Xiaomi, 144 Hz tazeleme oranının yanı sıra 2 ms gecikme süresi ile dikkat çeken Fast LCD Monitor‘ünü duyurdu.

Xiaomi, Fast LCD Monitor'ü Duyurdu
Xiaomi, Fast LCD Monitor Resimi

Xiaomi‘nin yeni monitörü, 24.5 inç büyüklüğünde. IPS yapıdaki bu monitör, tüketicilere FHD çözünürlük sunuyor. 144 Hz tazeleme oranına sahip olan monitörün gecikme süresi ise 2 ms olarak açıklandı. Monitöre “fast” ismini verilmesini sağlayan şeyse 144 Hz ve 2 ms gecikmenin sunduğu hız.

Xiaomi Fast LCD Monitor’ün parlaklık değeri, 400cd/m2 olarak açıklandı. DCI-P3 renk uzayının yüzde 95’ini, sRGB renk uzayınınsa yüzde 100’ünü kapsayan monitör, Adaptive-Sync isimli akıllı ekran teknolojisi ile de ekran ve ekran kartından gelen kare sayılarını senkron halde tutuyor. Bu sayede yırtılma ya da takılma gibi ekran sorunları yaşanmıyor. Xiaomi’nin oyuncu monitörü, HDR400 sertifikasına sahip. Ayrıca ultra yüksek çözünürlüklü görüntüler, monitörün HDR desteği sayesinde en iyi şekilde görüntüleniyor. Kullanıcılar, bu monitörle birlikte 2 adet HDMI 2.0, 1 adet DisplayPort 1.2 ve kulaklık giriş portunu kullanabiliyorlar.

Fast LCD Monitor, an itibarıyla ön sipariş kapsamında satın alınabiliyor. Ürünün teslimatlarının 2 Kasım’da başlayacağını söyleyen Xiaomi, Fast LCD Monitor‘ün fiyatını ise 224 dolar (yaklaşık 1,780 TL + vergiler) olarak açıkladı.