Microsoft Bir Değil iki Yeni Konsol Üzerinde Çalışıyor

Microsoft E3 2018’deki konferansı sırasında yeni nesil Xbox konsolu üzerinde çalıştığını söylemişti ve bu konsolun kod isminin “Scarlet” olduğu öğrenilmişti.

Microsoft, Haziran ayında yaptığı bir başka açıklamayla da kendi oyun stream servisini geliştirdiğini söylemişti. Bu iki bilgi biraraya geldiğinde Microsoft’un yeni konsolunun bünyesinde stream yoluyla oyun oynamanın da mümkün olacağını düşünüyorduk ki gelen yeni raporlar işin rengini değiştirdi. Buna göre Microsoft şu anda bir değil, iki yeni konsol üzerinde çalışıyor!

Bu iddia daha önce Scarlet ismini sızdıran Thurrott’tan geldi ve rapora göre Microsoft yeni nesil Xbox’ın iki farklı versiyonuyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bunlardan birisi geleneksel bir ev konsolu olacak, diğeri ise Scarlet Cloud olarak anılan, bulut tabanlı, stream yoluyla oyun oynatan bir konsol. Bu yeni Xbox konsolu, Microsoft’un daha önce bahsi geçen stream servisini kullanacak ve oyunları hem yerel, hem bulut üzerinden oynatarak gecikmeleri minimuma indirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir