LG, GX Soundbar’ı Duyurdu

LG, GX Soundbar olarak isimlendirdiği yeni ses çubuğunu duyurdu. GX Soundbar, 3.1 kanal ses çıkışı özelliğine, ayrıca Dolby Atmos ve DTS: X ses teknolojilerine sahip. Bu da tüketiciler için fazlasıyla kaliteli bir deneyim vadediyor. Ayrıca bu ses çubuğu, LG’nin amiral gemisi akıllı televizyon serisi olan GX OLED televizyonlarla birleştirici bir estetiğe sahip. Bu tasarım, kullanıcılara sanki televizyona ait bir ses çubuğu varmış gibi hissettiriyor.

LG, GX Soundbarı Duyurdu
LG, GX Soundbar Resimi

LG GX Soundbar, gerçek surround ses vadediyor. Şirketin SPK8 kablosuz ses aparatları ile uyumlu olarak çalışan ses çubuğu, istenirse kablo bağlantılarıyla da kullanılabiliyor. Yapay zeka desteğiyle güçlendirilmiş olan ses çubuğu, sahip olduğu Hi-Res Audio sertifikası sayesinde kullanıcılara kayıpsız bir deneyim sunuyor. Otomatik kalibrasyon özelliğine de sahip olan GX Soundbar, Bluetooth ve eARC teknolojilerini destekliyor.

LG tarafından yapılan açıklamalara göre 20 Temmuz itibarıyla satışta olacak.Tüm varyantlara dair fiyat açıklaması yapmayan şirket, 57 inç genişliğindeki GX Soundbar‘ın fiyatının 1.299 dolar (yaklaşık 8.900 TL + vergiler) olduğunu açıkladı.