Corsair, Yeni Oyuncu Faresini Tanıttı

Corsair, giriş seviyesi oyuncu faresi arayanlar için yeni kablolu ve kablosuz Katar Pro farelerini tanıttı.

Corsair, Yeni Oyuncu Faresini Tanıttı
Corsair, Kablolu Mause Resimi

Corsair‘in yeni kablosuz oyuncu faresi, PixArt PMW3325 optik sensörüyle pek çok oyuncunun seveceği bir model olarak tanıtıldı. Kablosuz fare, 10.000 DPI hassasiyetiyle oyunculara geniş bir yelpaze sunuyor. Bununla birlikte farede bulunan Slipstream kablosuz teknolojisi, fareyi kablolu farelerden ayırt edilemez bir noktaya getiriyor.

Corsair, Yeni Oyuncu Faresini Tanıttı
Corsair, Kablosuz Mause Resimi

Yeni kablolu ve kablosuz Katar Pro oyuncu fareleri, altı programlanabilir tuşla ve üç DPI ön ayarıyla oyunculara sunulacak. Kablosuz model tek bir AA pille birlikte 135 saate kadar kullanım ömrü tanıyacak. Kablosuz model, yaklaşık 96 gram ağırlığa ve 64,2 x 115,8 x 37,8 milimetre ebatlara sahip olacak. Corsair Katar Pro‘nun kablolu modeliyse haliyle daha az bir ağırlıkla gelecek. Ultra hafif olarak nitelendirilen oyuncu faresi, yalnızca 69 gram ağırlıkta olacak. Kablolu model, kablosuz modelden farklı olarak 12.400 DPI hassasiyet seviyesine sahip olsa da geri kalan tüm özellikler aynı olacak.

Corsair Katar Pro‘nun kablosuz modeli 39,99 dolarlık (yaklaşık 300 TL + vergiler) fiyat etiketiyle bugünden itibaren alıcı bulacak. Kablolu modelin fiyat etiketiyse henüz açıklanmış değil.