Asus Yeni Monitörünü Tanıttı

Asus, oyuncu monitörleri konusunda son zamanlarda yaptığı faaliyetlere bir yenisi daha ekledi. Dünyanın ilk 4K ve DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip oyuncu monitörü olma özelliğini taşıyan Asus ROG PG27UQ ülkemizde tanıtıldı.

Tanıtılıan yeni üründe öne çıkan en önemli özellikler 27 inç boyut, 3840×2160 (UHD) çözünürlük ve hız aşırtma özelliği ile 144Hz tazeleme oranı. Ayrıca diğer monitörlerden farkı ise Nvidia G-SYNC özelliğinin bulunması. Tüm bu özelliklere ek olarak ortamda bulunan ışık seviyesini algılayıp, otomatik parlaklık seviyesini ayarlayarak gözlerimizin artık daha az yorulmasını sağlıyor. Yeni ürünü sadece PC’de değil, aynı zamanda 4K HDR çıkışını destekleyen konsollarda ve yayın cihazlarında da kullanmak mümkün.

Arka tarafında bulunan RGB Aura aydınlatma sayesinde ise bulunduğu odaya daha tatlı bir atmosfer katıyor. Ayrıca monitörün yukarısına taktığınız bir aparat sayesinde ROG logosunu duvara yansıtabilme şansınız da var. Daha önceki modellerde de var olan masanın üzerine (monitörün altında bulunan) ROG logosunu veya diğer 3 adet simgeyi yansıtabilirsiniz.

Ek olarak monitör dikey konuma dahi gelebiliyor. Bu sayede çoklu monitör kullanımlarında büyük bir artı sağlıyor.

Ürünün satış fiyatı henüz belli değil, ancak ağustos ayından itibaren satışa sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir